Preskočiť na hlavný obsah

Jedenáste narodeniny Bitcoinu

Šťastné jedenáste narodeniny Bitcoin!

 White Paper od Satoshi Nakamota dosiahol nového míľniku počas tohto Halloweenu. 



( zdroj : https://u.today/crypto-lending-business-continues-to-boom-with-genesis-capital-breaking-new-record-in-q3)

Tento Halloween prináša ďalšie narodeniny bitcoinu, svetovo prvej kryptomene. White Paper nazývaný aj "Bitcoin :peer-to-peer elektronický finančný systém" bol publikovaný plachým vyzionárom Satoshi Nakamotom 31. Októbra 2008.

Napriek tomu, že bol pri vypustený vnímaný len ako ďalší hi-tech výstrelok, či nová cesta pre zločincov, Bitcoin nejakým spôsobom zvládol pretrvať tu s nami po všetky tie roky. Dokonca sa stihol stať plnohodnotným aktívom, ktoré sa zakorenilo v globálnom finančnom systéme.

Bitcoin mal zo začiatku len veľmi málo záujemcov, no myšlienka nového finančného systému, v ktorom každý môže byť svojou bankou bola príliš silná na to, aby ostala odignorovaná. Táto paradigma posunula decentralizovanú menu, ktorá začala rásť krkolomným tempom a viedla k vytvoreniu nového priemyslu, ktorého obchodná kapitalizácia počas decembra 2017 prerástla nad 600 miliard.

Zhodou okolností, celková suma poplatkov zaplatených v Bitcoin sieti dosiahla 1 miliardu práve na pokraji jedenástych narodenín tejto mince.

Bitcoinov kumulatívny výnos z poplatkov


Len počas jedného búrlivého roka, vrcholová kryptomena dosiahla 3 100 $ pred nástupom nového býčieho trhu a následným otestovaním významnej cenovej korekcie. V čase písania tohto článku má Bitcoin hodnotu 9 145 $, čo je nepochybne pôsobivé pre digitálnu menu, od ktorej len 5 rokov dozadu iba málokto očakával nejaký úspech.

Mnohý stále veria, že Bitcoin zotrvá len ako prežitok z minulosti. Napriek narastajúcim počtom nekrológov, veľký ocko krypto sveta stále potvrdzuje, že sa odporcovia mýlia a nová ekonomika, ktorá vznikla za pomoci Stashiho White Paper-a ešte stále neukázala svoj plný potenciál.

Moje články môžete taktiež nájsť aj tu, kde ma môžete podporiť v mojej práci aj svojim "laikom" :

https://steemit.com/@tiborsblog

Dúfam, že vás tento článok zaujal a budem rád, ak aj vy vyjadrite svoj názor v komentároch a taktiež za akúkoľvek spätnú väzbu ohľadom prekladov a výberov článkov.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Bitcoin vs zlato

Prečo Bitcoin prekonal zlato každý jeden raz, už od roku 2011 (zdroj : https://www.ccn.com/why-bitcoin-has-outperformed-gold-every-single-year-since-2011/ ) Bitcoin, taktiež známy aj ako "digitálne zlato" prekonal zlato každý jeden raz, už od roku 2011 vzhľadom na veľký nesúlad v trhovej kapitalizácií medzi bitcoinom a zlatom, bitcoin má väčší potenciál na nárast pri krátkodobých, či strednodobých obchodoch, než zlato do tohto roku, na rozdiel od populárneho presvedčenia, bitcoin zlyhal pri preukázaní bezpečného aktíva Podľa zakladateľa OnChain Capital, Rana NeuNera, bitcoin, niekedy popisovaný aj ako "digitálne zlato" prekonal vzácny kov vždy, už od roku 2011 Od roku 2017 jedna unca zlata začala byť menej cenná, než 1 BTC, nasledujúc vrcholy bitcoinu na grafe od menej, než 4 000 $, po 20 000 $. Cena bitcoinu medziročne vzrástla viac ako dvojnásobne oproti USD, zatiaľ čo zlato narástlo z 1 282 $ na 1 514 $, čo činí iba 18 %. Bitcoin m...

Ako zarobiť na kryptomenách?

Ako zarobiť na Bitcoine a iných kryptomenách? (zdroj: dreamtime.com) Ako už takmer každý vie, na kryptomenách sa dá zarobiť a to dosť slušne. Avšak ako na to? V dnešnom článku sa vám pokúsim priblížiť niekoľko základných možností. Hodl (zdroj: dreamtime.com ) Prvá a najzakladanejšia možnosť je takzvaný HODL, čo vlastne znamená len držanie danej kryptomeny a čakanie na jej nárast hodnoty.  Je to najjednoduchší spôsob a určite nie je zlý hlavne na začiatok, ale v určitých prípadoch aj pre skúsenejších, avšak podľa môjho názoru, v dnešnej dobe, kedy sa dá na viacerých overených a v rámci možností aj bezpečných platformách získať úrok za držanie, je to trocha nevyužitý potenciál. No je tu veľa ľudí, ktorí radi držia privátne kľúče od svojich kryptomien výhradne u seba a online platformám neveria. Čo im nemožno mať za zlé, hlavne z hľadiska, že tým prispievajú pôvodnej myšlienke decentralizovanosti.  Hardvérové peňaženky sú v tomto prípade cesta stvorená presne pre nich. Asi najpop...

Kde kúpiť bitcoin a iné kryptomeny?

 Kde nakúpiť kryptomeny? (zdroj: shutterstock.com ) Za posledné roky pribudlo naozaj slušne množstvo možností, kde a ako nakúpiť kryptomeny.  Na popularite naberajú aj takzvané bitcoinmaty, ktoré sa podobajú na bankomat, no nakupujete a predávate v nich kryptomeny. No osobne vidím jednoduchšiu a bezpečnejšiu možnosť, ako nakupovať kryptomeny a to skrz online zmenárne priamo z pohodlia domova. V dnešnom článku si priblížime niekoľko tých najpopulárnejších, ktoré mám osobne overené. Začneme tou najväčšou a vo všeobecnosti najpopulárnejšou krypto zmenárňou Binance. Binance Zoznámenie s Binance  Binance bola založená v roku 2017 a už po piatich mesiacoch od založenia sa dostala na 10 miesto top krypto zmenárni a po krátkom čase dokonca na prvé miesto, kde sa s prehľadom drží doteraz. Na jej čele stojí CEO Changpeng Zhao, vďaka ktorého dlhoročným skúsenostiam z oboru sa binance teší veľkej obľube. Za prvé miesto binance vďačí aj svojmu zabezpečeniu, ktoré dobre odoláva všetkým...