Preskočiť na hlavný obsah

Bitcoin vs quantové počítače

Bitcoin 

je v nebezpečenstve, ako ukázali nové priezkumy, google dosiahol prielom v quantových počítačoch

Screenshot_20191024_113605.jpg
Na obrazku: " google quantový počítač je stále príliš primitívny na to, aby predstavoval hrozbu pre bitcoin kryptografiu, ale veci sa môžu rýchlo zmeniť"
Podľa nových výskumov, publikovaných vo vedeckom magazíne Nature, quantový počítať od googlu je schopný uskutočniť kalkuláciu len za tri minúty. Pre porovnanie, najrýchlejšiemu superpočítaču by zabralo 10 000 rokov uskutočniť rovnaký výpočet,čo znamená dosiahnutie významného technického míľniku pre tohto giganta.
Google dosiahol "quantovú nadvládu"
V septembri Financial Times uviedol, že googlu sa podarilo dosiahnuť "quantovú nadvládu", čo znamená, že ich "zviera" je schopné vykonať výpočet, ktorý by nebolo možné urobiť so žiadnym iným počítačom.
Avšak, táto technológia je stále príliš krehká pre komercializáciu, čo sa na nešťastie tak skoro nezmení. Pre quantový počítač zatiaľ nieje takmer žiadne praktické využitie, ale má veľký potenciál na využitie v mnohých odvetviach, ako sú napríklad finančníctvo, či doprava.
Vzhľadom k tomu, že Trumpová administratíva naliala obrovských 1,2 bilióna do výskumu quantových počítačov, mohli by to prestať byť iba prázdne slová.
Ovplyvní googlov quantový úspech 
bitcoin
Je tu taktiež jedno povšimnutia hodné využitie pre quantové počítače - hackovanie bitcoinu.
Články o googlovom super výkonom kolose vyvolali mnoho otázok ohľadom bitcoinu, ktorého cena sa odvíja z odolnosti jeho blockchainu, čo ho môže ohroziť.
Avšak bývalý vývojár bitcoinového jadra, Peter Todd ukľudňoval zmätenú krypto komunitu, že google sa ešte ani z ďaleka nepribližuje prelomeniu vrcholovej kryptografie. A k tomu všetkému, nieje ani jasné, či quantové počítače môžu byť dostatočne škálovateľné, pre komerčné využitie.
Bitcoinový misionár Andreas Antonopoulos sa taktiež vyjadril, že googlov kvantový prielom by nemal mať vplyv na túto oranžovú mincu.

Svoj názor na to, môžete vyjadriť v komentároch, budem rád, ak mi dáte vedieť, čo si o tom myslite vy a taktiež za akúkoľvek spätnú väzbu ohľadom prekladov a výberov článkov.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Bitcoin vs zlato

Prečo Bitcoin prekonal zlato každý jeden raz, už od roku 2011 (zdroj : https://www.ccn.com/why-bitcoin-has-outperformed-gold-every-single-year-since-2011/ ) Bitcoin, taktiež známy aj ako "digitálne zlato" prekonal zlato každý jeden raz, už od roku 2011 vzhľadom na veľký nesúlad v trhovej kapitalizácií medzi bitcoinom a zlatom, bitcoin má väčší potenciál na nárast pri krátkodobých, či strednodobých obchodoch, než zlato do tohto roku, na rozdiel od populárneho presvedčenia, bitcoin zlyhal pri preukázaní bezpečného aktíva Podľa zakladateľa OnChain Capital, Rana NeuNera, bitcoin, niekedy popisovaný aj ako "digitálne zlato" prekonal vzácny kov vždy, už od roku 2011 Od roku 2017 jedna unca zlata začala byť menej cenná, než 1 BTC, nasledujúc vrcholy bitcoinu na grafe od menej, než 4 000 $, po 20 000 $. Cena bitcoinu medziročne vzrástla viac ako dvojnásobne oproti USD, zatiaľ čo zlato narástlo z 1 282 $ na 1 514 $, čo činí iba 18 %. Bitcoin m...

Ako zarobiť na kryptomenách?

Ako zarobiť na Bitcoine a iných kryptomenách? (zdroj: dreamtime.com) Ako už takmer každý vie, na kryptomenách sa dá zarobiť a to dosť slušne. Avšak ako na to? V dnešnom článku sa vám pokúsim priblížiť niekoľko základných možností. Hodl (zdroj: dreamtime.com ) Prvá a najzakladanejšia možnosť je takzvaný HODL, čo vlastne znamená len držanie danej kryptomeny a čakanie na jej nárast hodnoty.  Je to najjednoduchší spôsob a určite nie je zlý hlavne na začiatok, ale v určitých prípadoch aj pre skúsenejších, avšak podľa môjho názoru, v dnešnej dobe, kedy sa dá na viacerých overených a v rámci možností aj bezpečných platformách získať úrok za držanie, je to trocha nevyužitý potenciál. No je tu veľa ľudí, ktorí radi držia privátne kľúče od svojich kryptomien výhradne u seba a online platformám neveria. Čo im nemožno mať za zlé, hlavne z hľadiska, že tým prispievajú pôvodnej myšlienke decentralizovanosti.  Hardvérové peňaženky sú v tomto prípade cesta stvorená presne pre nich. Asi najpop...

Kde kúpiť bitcoin a iné kryptomeny?

 Kde nakúpiť kryptomeny? (zdroj: shutterstock.com ) Za posledné roky pribudlo naozaj slušne množstvo možností, kde a ako nakúpiť kryptomeny.  Na popularite naberajú aj takzvané bitcoinmaty, ktoré sa podobajú na bankomat, no nakupujete a predávate v nich kryptomeny. No osobne vidím jednoduchšiu a bezpečnejšiu možnosť, ako nakupovať kryptomeny a to skrz online zmenárne priamo z pohodlia domova. V dnešnom článku si priblížime niekoľko tých najpopulárnejších, ktoré mám osobne overené. Začneme tou najväčšou a vo všeobecnosti najpopulárnejšou krypto zmenárňou Binance. Binance Zoznámenie s Binance  Binance bola založená v roku 2017 a už po piatich mesiacoch od založenia sa dostala na 10 miesto top krypto zmenárni a po krátkom čase dokonca na prvé miesto, kde sa s prehľadom drží doteraz. Na jej čele stojí CEO Changpeng Zhao, vďaka ktorého dlhoročným skúsenostiam z oboru sa binance teší veľkej obľube. Za prvé miesto binance vďačí aj svojmu zabezpečeniu, ktoré dobre odoláva všetkým...